Zeydan Karalar Adana’ya Müjdeli Haber Verdi

Zeydan Karalar

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde şehre müjdeli haberi verdi. Adana Bisiklet Platformu üyeleri ile bu özel günde bir araya gelen başkan, bisiklet yollarına başlanacağını söyledi.

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’ne özel olarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Adana Bisiklet Platformu üyeleri arasında buluşma gerçekleşti. Buluşma sonrasında başkandan Adana halkına sevindiren haber geldi. Bisiklet kullanıcılarını yakından ilgilendiren habere göre, şehirde bazı alanlardaki bisiklet yollarına başlanma kararı alındı.

 Adana Büyükşehir Belediyesi önünde bisiklete tutkun olanlarla gerçekleştirilen buluşmada Zeydan Karalar, güne özel açıklamalarda bulundu. 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’ne özel olarak alınan bazı kararları da halkla paylaştı.

Koronavirüs salgını sebebiyle sosyal mesafe ve sağlık açısından bisikletli ulaşımın daha önemli hale geldiğini belirten Karalar,  müjdeli haberi de verdi.

Yeni Bisiklet Yollarına Başlanacak

Adana Bisiklet Platformu ile 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nü kutladıklarını da ifade eden Belediye Başkanı, Stadyum önü, Çatalan Caddesi ve Portakal Çiçeği Parkı’ndaki bisiklet yollarının da bittiğini söyledi.

Turgut Özal Bulvarı, İller Bankası Kavşağı, Kurttepe Anadolu Lisesi, Adnan Kahveci Bulvarı, 1. Kanal-Öğretmenler Bulvarı arası ile Dilberler Sekisi-Galeria-Sabancı Müzesi bisiklet yollarına da başlanacağını bildirdi.

Güncel Yazılar