Yusuf Yalçın Arslan 5 Yıl Sonra Formasına Sonunda Kavuştu

Yusuf Yalçın Arslan

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Altınordu takımının başarılı stoper mevki oyuncusu Yusuf Yalçın Arslan, A takıma yükselmenin ardından formayı kaptı. 5 sene öncesinde takım kadrosunda yer almaya başlayan başarılı oyuncu, artık formayı giymenin sevincinin tadını çıkarma aşamasına geçti.

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Altınordu takımının kadrosunda yer alan stoper mevki oyuncusu Yusuf Yalçın Arslan, formasına artık kavuştu. Bundan 5 yıl öncesinde A Takım kadrosuna dahil edilen sporcu, forma giyme fırsatını pek bulamadığı için sıkıntı yaşıyordu. Fakat Arslan’ın artık böyle bir sorunu söz konusu değil. Çünkü artık Altınordu formasını terletmeye başladı.

Kadroya 17 Yaşında Dahil Olmuştu

5 senenin ardından formayı kapmış olmanın sevincini yaşayan oyuncunun A Takım kadrosuna dahil edildiği zamanlarda yaşı henüz 17 idi. Başarılı savunma oyuncusu, kupa maçlarının haricinde de pek fazla forma giyme fırsatı edinememişti.

Geçmiş dönemde de kırmızı lacivertli takımın alt yapı ekibinde forma giyen başarılı stoper oyuncusu, toplamda 14 kez lig maçına çıktı. Bu maçların 4’ü ise kupa mücadelesi olmuştu.

22 yaşındaki oyuncunun alt yaş gruplarında ise toplam 34 kez forma terlettiği süreç söz konusu. Öte yandan TFF 1. Lig’de ise son 2 maçın ilk 11 kadrosunda yer almayı da başardı.