Yeni Adana Stadyumu’nda Sona Yaklaşıldı

Adana

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Adana Demirspor ve Adanaspor Kulübü için heyecanlı bekleyişte sona gelindi. Yeni Adana Stadyumu’nda artık yeni sezon öncesi son eksikler tamamlanma sürecine girdi. Statta hibrit çim serimi tamamlanırken, futbolcu tünellerine de iki kulübün de renklerinin verildiği görüldü.

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor ve Adanaspor Kulübü için yeni sezonda yeni stat çalışmalarında sona yaklaşıldı. Hibrit çim seriminin tamamlandığı öğrenilen statta, futbolcuların giriş çıkışlarını yapacağı tünel üzerine de iki kulübün renkleri boyandı.

Yapımına 2014 yılında başlanan Yeni Adana Stadı, UEFA standartlarında olma özelliği ile dikkatleri çekmeyi devam ediyor. 33 bin kişilik alana sahip olan statta, son çalışmalara ise gelindi.

33 Bin Kişilik Kapasite

Koltuk montajının büyük bir bölümünün tamamlandığı bilgisi edinilirken, stadın yeni sezonda kullanılacağı tahmin ediliyor.

Sarıçam ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 2014 yılında yapımına başlanan stada, Adana taraftarları da 6 yıl sonunda kavuşmanın heyecanını yaşıyor.

102 dönüm arazinin 43 dönümlük kısmına inşa edilen Yeni Adana Stadı, 6 kat yüksekliğin yanı sıra 33 bin kişi kapasiteye de sahip.

Sosyal donatıların yanı sıra, 2 yürüyen merdiven, 10 asansör, 104 turnike, VIP tribünü gibi detayların da yer aldığı statta, drenaj çalışmalarının da geçtiğimiz ay tamamlandığı öğrenildi.

Güncel Yazılar