TFF 1. Lig’e Adanaspor Ekibi De Veda Etti

Adanaspor

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adanaspor ekibi, lige veda eden ikinci takım olarak kayıtlara geçti. İlk olarak düşüş yaşayan Eskişehirspor ekibi olurken, turuncu beyazlıların ligden düşmesi ise camiayı derinden üzdü.

TFF 1. Lig’de potada kalmak için büyük bir uğraş veren Adanaspor Kulübü, mücadelenin sonuna geldi. Lige ilk veda eden takım, Eskişehirspor olmuştu. İkinci veda eden takım ise turuncu beyazlı Adanaspor oldu.

Düşüş için son derece üzüntü yaşayan Adana camiası ise aslında söz konusu duruma hazırlıklarını yapmıştı.

Boluspor’un Hatayspor’u 1-0 Yenmesi Potadan Düşürdü

Koronavirüs salgını sonrasında 3 aylık aranın ardından tekrar başlayan futbol ligleri, kapışmalı mücadeleler ile devam ediyor. Ligde kalmak için ciddi bir uğraş veren Eskişehirspor ise, uzun uğraşın sonucunda ligden düşen ilk takım olmuştu.

Fakat aynı kulvarda yarışan ve potada kalmak için önemli bir mücadele ile karşı karşıya kalan Adanaspor ekibi de, TFF 1. Lig’e veda eden ikinci takım olarak kayıtlara geçti.

Öncesinde küme düşmesi kesinleşen Eskişehir ekibinin ardından, lige veda eden turuncu beyazlılar, Boluspor ve Hatayspor mücadelesi sonrasında potadan düştü.

Boluspor ekibinin, Hatayspor’u 1-0 skorla mağlup etmesinin ardından kümeden düşen turuncu beyazlılar, 21 puan ile hayal kırıklığı yaşadı.

Güncel Yazılar