Uluslararası Masterlar Yaz Yüzme Şampiyonası Ertelendi

Uluslararası Masterlar Yaz Yüzme Şampiyonası

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada spor faaliyetlerinin durmasına neden oldu. Bu dönemde çok sayıda lig tescil edilme kararı alırken, bir kısmı süresiz erteledi ve bir kısım ise şampiyonunu ilan ederek sezonu sonlandırdı.

Liglerin yanı sıra uzun bir süre boyunca planlanan spor organizasyonlarını da olumsuz etkileyen koronavirüs pandemisi, Adana’da yapılması planlanan Uluslararası Masterlar Yaz Yüzme Şampiyonası etkinliğinin de ertelediğini resmen duyurdu.

Adana, büyük organizasyonlar bakımında tercih edilen ev sahibi illerin başında geliyor. Fakat dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi, şehirdeki çeşitli organizasyon planlarının da aksamasına neden oldu.

Adana’nın ev sahipliği yapacak Uluslararası Masterlar Yaz Yüzme Şampiyonası da bu süreçte salgın sebebiyle ertelendi. Konuya ilişin açıklama ise Türkiye Yüzme Federasyonu’ndan geldi.

Federasyon Açıklama Yaptı

Türkiye’de spor organizasyonlarının ve liglerin geleceğine ilişkin kararlar geçtiğimiz hafta itibariyle alınmaya başladı. Futbol liglerinin devamına karar verilirken, basketbol ve voleybolda ise ligler iptal edildi.

Bu süreçte bir erteleme kararı ise Türkiye Yüzme Federasyonu’ndan geldi.

 Akdeniz şehrinin ev sahipliği yapacağı ve 12-14 Haziran tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan Uluslararası Masterlar Yaz Yüzme Şampiyonası etkinliğinin de ertelendiği resmen duyuruldu. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, sporcu sağlığının dikkate alındığı ve yeni bir tarih belirlenene kadar askıya alındığı bildirildi.

Güncel Yazılar