Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak Örnek Oldu

Adana Demirspor

Adana Demirspor Kulübü Altyapı U 19 ekibinde forma giyen Musa Bulut ve Kaan Karakuş sakatlıklarının üzerine operasyondan geçtiler.

Adana Demirspor Kulübü Altyapı U 19 takımında top koşturan Musa Bulut ve Kaan Karakuş’un sağlığına kavuşabilmesi için tüm kulüp seferber oldu. Kulüp Başkanı Murat Sancak’ın en önem verdiği alt yapı ekibinde yaşanan iki önemli sakatlık, tüm ekibi çok üzdü.

Altyapıda yetişen sporculara büyük anlamda önem verdiğini sık sık ifade eden Başkan Murat Sancak, bu önemini bu kez somut olarak da yaşattı.

Tüm Masrafları Bizzat Karşıladı

U 19 ekibinin en başarılı ismi olan Musa Bulut ve Kaan Karakuş yaşamış olduğu sakatlık sebebiyle operasyondan geçirildi. Bu dönemde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Sancak, iki genç futbolcunun da imdadına yetişen kahraman oldu.

Sol bek mevki oyuncusu 2002 doğumlu Karakuş, mücadele sırasında yaşamış olduğu çapraz bağ sakatlığı ile mücadele etmekteydi. Hem U 19 hem de A Takım sporcusu olan Bulut ise menüsküslerinde bir sakatlık yaşamıştı.

İki oyuncunun da bu süreçte tam anlamıyla tedavi görebilmesi için ameliyat olması gerekirken, kulüp başkanı Sancak ikisinin de imdadına yetişti.

İki sporcu da özel hastanede operasyon geçirdiler ve tüm masrafları da yönetici tarafından karşılandı. Bu davranışı ile tüm spor dünyasına da örnek olmayı başardı.

Güncel Yazılar