Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’tan Değerlendirme

Murat Sancak

Tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını, spor dünyasını da derinden etkiledi. Faaliyetleri adeta durma noktasına getiren Kovid-19 ile mücadelede Türkiye ise büyük bir yol kat etti.

Salgını kontrol altına alan Türkiye, bu anlamda çeşitli tedbirlerin de meyvesini yedi. 19 Mart itibariyle tüm liglerin süresiz olarak askıya alındığı süreçte, futbol maçlarının ise ne zaman başlayacağına ilişkin tarih açıklaması bekleniyordu.

Türkiye Futbol Federasyonu ilk olarak durumu Haziran başlangıcı olarak nitelendirse de, sonrasında bu tarihi 12 Haziran haftası ön görüsü şeklinde değiştirdi. Gerçekleşen son toplantının ardından ise açıklama geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu maçların 12 Haziran itibariyle başlayacağının bilgisini resmen duyurdu. Konuya ilişkin değerlendirme ise Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak ile geldi.

Liglerin Tescili Haksızlık Olurdu

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak, liglerin 12 Haziran günü başlayacağını değerlendirdi. Kararı son derece doğru bulduğunu ifade eden başkan, liglerin oynanmadan tescil edilmesi ile ilgili de haksızlık olacağını belirtti.

TFF 1. Lig’de yer alan Adana temsilcisinin başkanı olan Murat Sancak, askıya alınan liglerin mutlaka devam ettirilmesinin taraftarıydı. Bu görüşünden hiç vazgeçmeyerek, istikrarını da korumuş oldu.