Selçuk Şahin’den Koronavirüs Kapsamın 300 Aileye Destek Kolisi Yardımı

Selçuk Şahin

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde tüm dünyada ekonomik kriz de ciddi boyutlarıyla kendini göstermeye devam ediyor. Salgın hastalığın çok kolay bulaşılabilir olması, beraberinde ciddi önlemlerin alınmasına da neden oluyor. Bu dönemde Türkiye’de de çeşitli yardım kampanyaları, sürecin daha olumlu ilerlemesi adına yapılmaya devam ediliyor.

Türkiye’de koronavirüs salgınının görüldüğü günden bugüne, pek çok yardım kampanyası sürece destek olmaya devam ediyor. Özellikle de sporcular bu anlamda yapmış olduğu destek bağışları ile örnek davranış teşkil etmiş oluyorlar.

TFF 1. Lig grubunun başarılı ekiplerinden olan Bursaspor takımında forma giyen ve kaptan olan Selçuk Şahin de sürece ilişkin yapmış olduğu yardım ile anılıyor.

Kolilere Ulaştırılmaya Devam Ediliyor

Türk Kızılayı aracılığıyla bu dönemde ihtiyacı bulunan ailelere 300 adet gıda kolisi yapan sporcu, bu davranışı ile herkese de örnek oldu.

Yaşanan ekonomik kriz ve getirilen yasaklar sebebiyle işten çıkartılan veya evden çıkması yasak olan kişilerin, özellikle gıda bakımından ciddi bir ihtiyacı söz konusu oluyor. Böyle durumlara karşı da Bursaspor ekibinin kaptanı Selçuk Şahin ve daha pek çok kişi de adeta hızır gibi yetişiyor.

İhtiyaç sahibi ailelere 300 adet gıda kolisinin bağışlandığı süreçte, şehrin her noktasında olan zor durumdaki kişilere kolilerin ulaşmaya devam edileceği de belirtildi.