Türkiye Futbol Federasyonu Yardımcısı’ndan Gündeme İlişkin Açıklama

Servet Yardımcı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada ciddi bir kriz ortamı yaşanıyor. Bakanlık kararıyla da ülkedeki tüm ligler süresiz olarak ertelendi. Askıya alınan liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin net bir bilgi olmadığı için de spor kulüpleri ciddi bir belirsizlik durumu yaşıyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından süresiz olarak askıya alınan liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin net bir bilgi yok. Hem sporcular hem de yönetimler açısından ise sorun yaratan belirsizliğe ilişkin açıklama TFF tarafından önceki haftalarda yapıldı. Maçların en erken Haziran ayının başında olacağını söyleyen federasyon, bu cevabı ile de kulüpleri yatıştıramadı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Servet Yardımcı ise, gündeme ilişkin yeni bir açıklama daha yaptı. En erken tarihin Haziran olabileceğini söylediklerini belirten Yardımcı, Mayıs ayı başlangıcında bir defa daha görüşeceklerini ifade etti.

Bizim Sadece 8 Güne İhtiyacımız Var

Bu açıklaması ile tekrardan kafaları karıştıran Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Servet Yardımcı, en önemli şeyin de insan sağlığı olduğunu belirtti. Gönlün maçların seyircili oynanmasından yana olduğunu da ekleyerek, seyircisiz olsa da liglerin oynanması adına da çalışmalar yapıldığını söyledi.

Takvime ilişkin bir sıkıntının da olmadığını vurgulayarak, yalnızca 8 maç gününe ihtiyaç olduğunu söyleyerek, Avrupa’daki en şanslı liglerden biri olduklarını belirtti.