Adanaspor Taraftarları Koronavirüs Salgını Sürecinde Yaşlılara Destek Oldu

Adanaspor Taraftar

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Adanaspor, küresel salgın haline gelen ve en çok 65 yaş üstü yaşlıları tehlikeye sokan koronavirüs için destekte bulundu. Turuncu beyazlılar, salgın sebebiyle evlerinden çıkamayan yaşlılara temizlik ve gıda malzemesi götürdü.

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Adanaspor, Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyada etkisini göstererek binlerce kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle, dışarı çıkamayan yaşlılara destekte bulundu.

Temizlik Ve Gıda Malzemeleri Götürüldü

Türkiye’de de hızla yayılan ve 37 kişinin ölümüne neden olan salgın sebebiyle, 65 yaş üstü kişilerin evlerinden çıkmasına ise engel getirildi. Getirilen engel sebebiyle evlerinden çıkamayan yaşlı vatandaşlara ise, Adanaspor Kulübü’nden destek geldi.

Salgın sebebiyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara, turuncu beyazlı taraftarlar temizlik ve market malzemeleri götürdü. Götürülen malzemeler içerisinde ıslak mendil, kolonya, sıvı sabun, eldiven ve maskenin yanı sıra, makarna, un ve hazır çorba paketleri yer aldı.

Adanaspor taraftarlarının yapmış olduğu bu sosyal sorumluluk projesi, tüm ülkeye örnek olurken, konuya ilişkin açıklama ise yine taraftarlardan geldi. Bu tür konularda yardıma koşmak adına platform olarak devletin yanında olduğunu belirten turuncu beyazlılar, evde kalmaları için yaşlılara yardım etmek istediklerini söyledi.