Adanaspor Ligler Tekrar Başladığında Ligde Kalmak İçin Çabalayacak

Adanaspor

TFF 1’inci Lig’in 20’inci haftasından bu yana hiç galibiyet yaşayamayan Adanaspor ekibinde 3 puana hasret süreçler başladı.

TFF 1’incli Lig’de son olarak 20’inci hafta müsabakası için Osmanlıspor ile karşı karşıya gelen Adanaspor ekibi, son galibiyetini de bu mücadelede yaşamıştı. Osmanlıspor ekibini 3-1 skorla yenilgiye uğratan turuncu beyazlı ekip, o maçın ardından ise hanesine 3 puanı yazdıramadı, galibiyet yaşayamadı.

En son 8 hafta öncesinde zaferi tadan ve 8 haftalık süreç boyunca da galibiyet yaşayamayan Adanaspor ekibi, Osmanlıspor maçının ardından 3 defa beraberlik yaşayarak yalnızca hanesine 3 puanı yazdırabilmeyi başardı.

Art arda gelen olumsuz sonuçların da etkisiyle küme düşme potasından bir türlü çıkamayan turuncu beyazlılar, ligde de 20 puanda kalmış oldu.

Bir Sezonda 4 Teknik Direktör

Geriye kalan 6 maçlık süreçte ise lig içerisinde kalmak adına savaş verecek olan turuncu beyazlılar, müsabakaların tekrar başlayacağı süreçte kendileri için son derece kritik müsabakalara çıkacaklar.

Sezon başına Teknik Direktör Levent Eriş ile başlayan turuncu beyazlı ekip, sonrasında ise Engin İpekoğlu ile devam etse de tekrardan Eyüp Arın’la değişiklik yapmıştı. Fakat Arın ile de yollarını ayıran Akdeniz ekibi, sezonun dördüncü hocası olarak Coşkun Demirbakan ile anlaştı ve ekipte istenilen değişim hala gerçekleşemedi. Turuncu beyazlı ekip, Demirbakan ile 4 maçta 2 kez yenilgi 2 kez de beraberlik yaşadı.