Adanaspor Kulübü Yeni Tip Koronavirüsü İçin Evde Kal Etiketli Paylaşım Yaptı

Adanaspor

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Bu süreçten en fazla Avrupa ve Amerika etkilenmiş olsa da, Türkiye’de de durumlar kritik bir sürece girdi. Ülkede vakanın görülmesinin hemen sonrasında ligler de süresiz olarak ertelendi. Dönemde ise spor kulüpleri çalışmalarını bireysel olarak evlerden sürdürmeye devam ediyor.

Spor kulüplerinin de yeni tip koronavirüs sürecinde tedbir amaçlı olarak liglerin süresiz ertelendiği dönemde, yoğun olarak kullanılan sosyal medya kullanmaları birer tercih haline geldi. Adanaspor Kulübü de, koronavirüs döneminde oyuncularının kendilerine verilen programlarını evlerinde bireysel olarak yaptıklarını belirtirken, öte yandan evde kalınmasının son derece önem taşıdığı günlerde çeşitli destek çağrıları da yapılmaya devam ediyor.

1 Kişi Binlerce Kişiyi Kurtarır

Akdeniz ekiplerinden olan Adanaspor Kulübü de, yeni tip koronavirüs döneminde mücadele sürecinde sık sık taraftarına ve takipçilerine evde kal çağrılarını sürdürmeye devam ediyor.

Dün gerçekleşen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından ise paylaşımlarını devam ettiren turuncu beyazlı kulüp, bir kişinin aldığı tedbirin, binlerce kişiyi kurtaracağına ilişkin önemli açıklamada bulundu.

Tek kişinin tedbirinin binlerce kişiye yayılma riskinden kurtaracağını Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla hatırlatan kulüp, kurallara ve yönlendirmelere uyularak salgının önüne geçebilmek adına evde kalınması gerektiğini #EvdeKal ve #HayatEveSığar etiketi ile paylaştı.