Tescil Kararı İle Ceyhanspor Mağdur Oldu

Ceyhanspor

Koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan liglerde, TFF 2. Lig ve 3. Lig için alınan karar tepki gördü. Bölgesel Amatör Liglerin bitimine 4 maç kala Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan karar gereği ligler tescil edildi. Liglerin lider konumunda yer alan takımları için ise üst lige yükselme kararı alındı.

Bölgesel Amatör Lig 5’inci Grup’ta mücadele eden Adana temsilcisi Ceyhanspor, ligin bitimine 4 hafta kala tescil edilen liglerde en fazla mağdur olan takımlardan biri oldu. Liderden yalnızca 2 puan geride olan ekip, 3’üncü Lig’e yükselme ümidini de böylelikle kaybetti.

Bölgesel Amatör Lig 5’inci Grup’ta liderin 2 puan gerisinde olan Ceyhanspor, liglerin tescil kararı ile profesyonel lige yükselme şansını kaybetti. Alınan tescil kararı ise büyük tepki gördü.

11 Hafta Lider Konumda Yer Almıştı

Konuya ilişkin açıklama yapan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, verilen haksız karara karşılık üzüntü duyduklarını söyledi. Bir üst lige çıkmayı beklerken, şampiyonluk hayalleri kurarken de, verilen kararın son derece yanlış olduğuna dikkat çekti.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilen kararın, koca bir sezon boyunca, tam 11 hafta lider olan Ceyhanspor’un, üst lige çıkmasına da engel olduğuna dikkat çekti.

Verilen kararın büyük bir şaşkınlığa neden olduğunu ekleyen Hülya Erdem, Ceyhanspor için doğru kararın verilmesi adına çağrıda bulundu. Ve emeğin karşılığının verilmesini istendiğinin altını çizdi.

Güncel Yazılar