Adanaspor Koronavirüs Testlerinin Sonucunu Açıkladı

Adanaspor

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada spor faaliyetlerinin ve organizasyonlarının aksamasına neden oldu. Türkiye’de de etkisini gösteren salgın hastalık, etkisini ise henüz kaybetmedi.

Türkiye’de futbol liglerinin devam etmesine karar verilirken, liglerde ise kademeli olarak başlama tarihi belirlendi. 12 Haziran itibariyle başlayan Süper Lig’in ardından ise sıra TFF 1. Lig’e geldi.

19 Haziran itibariye başlayacak olan TFF 1. Lig mücadelelerinde, son günlerin hazırlıkları ise başladı. Maç öncesinde Kovid-19 testi yapan kulüplerden biri de Adanaspor oldu.

Turuncu beyazlı kulüpte teknik heyet ve kulüp çalışanlarına yapılmış olan yeni tip koronavirüs testlerinin ise sonuçlarının negatif olduğu duyuruldu.

Galibiyete İhtiyaç Var

Konuya ilişkin açıklama ise Adanaspor Kulübü’nün sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleşti. Turuncu beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre, futbolcuların, teknik heyetin ve kulüp çalışanlarının test sonuçlarında herhangi bir pozitif bulguya rastlanmadığı ifade edildi.

Dün yapılan test sonuçlarını açıklayan kulüp, yarın itibariyle başlayacak ligin ise heyecanını yaşıyor.

Ligde düşme potasında yer alan ve kalan 6 haftalık süreçte yalnızca galibiyete ihtiyaç duyan Adana temsilcisi, mücadelelerine de yoğun bir tempo ile hazırlık yaptı.

Gelecek sezonda da TFF 1. Lig’de mücadele etmek isteyen Adana ekibi, çalışmalarını da bu yönde devam ettiriyor.

Güncel Yazılar