Stat Koltuklarının Renklerine İlişkin Adana Demirspor’dan Açıklama

Adana Demirspor

Yeni sezonda hizmete başlayacak olan Adana Stadı’nın koltuk renkleri ile ilgili Adanaspor Kulübü tarafından önceki günlerde açıklama yapılmıştı. Turuncu beyazlı kulüp tarafından yapılan açıklamada, koltuk renklerinin ortak verilen karar gereği kırmızı beyaz olacağı ifade edilmişti. Milli takım renklerinin koltuklarda kullanılması kararı ile maçlarda Adanaspor ve Adana Demirspor Kulüpleri arasında ayrımcılık da yaşanmamış olacağı belirtildi.

Yeni sezonda açılması planlanan stadın koltuk renklerinin tartışmasına ise, milli takımın renkleri çözüm getirdi. İki takımın da kullanacağı statta taraftarlar açısından eşit bir görüntünün oluşması için de stadın renklerinin kırmızı beyaz olmasına karar verildiği duyurulmuştu.

Konuya ilişkin diğer bir açıklama ise Adana Demirspor Kulübü’nden geldi. Taraftara seslenerek yapılan açıklamada tek amacın stadın bir an önce bitirilmesi olduğu belirtildi. Bu sebeple de koltukların kırmızı beyaz olma teklifine, Adana Valisi Mahmut Bey tarafından hem Adana Demirspor hem de Adanaspor yöneticilerinin arandığı ifade edildi.

Bir An Önce Bitirilmesi Çok Önemli

Stadın bir an önce bitirilmesinin iki takım için de son derece öneme sahip olduğu dikkate çekildi. Bu bakımdan kırmızı beyaz renklerin milli renkler olmasının da kararda etkili olduğu vurgulandı.

Vali ile yapılan görüşmede bakanlıklar ile olacak görüşmelerin de devam ettirileceği belirtildi. Konuya ilişkin bilgilendirmenin de en kısa sürede yapılacağının altı çizildi.