Adana Demirsporlu Taraftarlardan Sağlık Çalışanlarına Destek

Adana Demirspor

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Adana Demirspor Kulübü’nün taraftarları, koronavirüs salgınının yaşandığı günlerde örnek bir davranışa imza attı.

Koronavirüs salgınının yaşandığı günlerde tüm ülke tek yürek oldu ve destek çağrılarının ardı arkası kesilmedi. Bu süreçte spor kulüpleri ve taraftarları da çeşitli destek kampanyalarını başlatarak, ihtiyacı olan kişilere desteğe başladı.

TFF 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor Kulübü’nün taraftarları da bu sürece örnek olan bir davranışla farkındalığını göstermiş oldu.

Koronavirüsle salgına yönelik mücadele sürecinde, gecesini gündüzüne katan ve insan sağlığı için emek veren sağlık çalışanlarına destek geldi.

Tüm dünyada küresel etkilerini sürdüren koronavirüs salgını, Türkiye’de de zor günlerin yaşanmasına neden oluyor. Bu dönemde büyük bir emek veren sağlık çalışanları için ise çeşitli kampanyaların da verdiği mutlulukta moral buldu.

Gül Yaprakları Döktüler

Adana Demirspor Kulübü’nün taraftarları ise bu zorlu süreçte sağlık personeli için jest yaptı. Mavi lacivertliler, sağlıkçıların başlarından aşağıya gül yaprağı dökerek renkli görüntülere imza attı.

Taraftarlar, söz konusu etkinliği önceden planladılar ve Adana Demirspor Taraftarlar Derneği üyeleri olarak toplandılar. Maskelerini takan mavi lacivertliler, sosyal mesafe kuralına da uyum sağladılar. Şehirde faaliyet gösteren özel bir hastanenin de bahçesinde toplanarak, doktorlara çiçek verdiler.

Sonrasında ise taraftarlar, hastane personelinin başından aşağı gül yaptığı döktüler. Meşale yakıp tezahüratta bulunan taraftarlar, kulübün kaşkollarını da personele hediye ettiler.