Adanaspor Takım Antrenman Tarihini Belirledi

Adanaspor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada spor faaliyetleri durma noktasına gelmişti. Türkiye’de de 19 Mart tarihi itibariyle alınan tüm liglerin süresiz ertelenme kararı, hala devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre maçların 12 Haziran haftasında başlaması planlanıyor. Fakat yine de kesin olarak tarihin yapılacak toplantının ardından belirleneceği düşünülüyor.

Spor kulüpleri de bu dönemde idmanların bireysel olarak evlerden çalışılması gerektiğine karar vererek, sporcuların sahada toplanmasını doğru bulmuyordu. Tedbir gereği herkesin kendi imkanları dahilinde evlerinde, antrenörleri tarafından verilen programları uyguladığı dönem ise yetersiz görülüyordu.

Hem sporcuların hem de spor kulüplerinin bireysel antrenmanları yetersiz bulduğu dönemin ise sonlarına gelindi. Türkiye’de koronavirüs salgınının kontrol edilebilir bir hale gelmesi ve liglerin de bir şekilde tamamlanması kararının ardından, TFF 1. Lig ekibi Adanaspor da harekete geçti.

8 Mayıs’ta Başlanacak

Uzun bir süredir takım halinde idman yapamayan turuncu beyazlı sporcuların toplu idman için tarihleri belirlendi.

Adanaspor Kulübü, 8 Mayıs itibariyle takım antrenmanlarının başlanacağını duyurdu. Uzun süredir yeşil sahalardan uzak kalan oyuncuların, bu dönemde çok yoğun olmamak kaydıyla maçlar başlayana kadar hazırlanacağı düşünülüyor.

Turuncu beyazlı sporcular ise uzun bir zaman ardından sahaya ve antrenmanlarına kavuşmuş olacak.