Seyhan Belediyesi’nden Halka Açık Spor Hizmeti

Seyhan Belediyesi

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde spordan uzak kalınmaması adına Seyhan Belediyesi normalleşme süreci ile beraber spor faaliyetlerine kaldığı yerden devam ediyor. Sosyal mesafe kuralına uyum sağlanmasına dikkat edilirken, halkın daha sağlıklı olması için yoğun bir tempo ile çalışmalara ise başlandı.

Pandemi sürecinde, Seyhan Belediyesi ‘Eğitmenler sokakta, halk evinde sporda’ sloganı ile sporu vatandaşın ayağına taşımıştı. Ülkede salgının kontrol altına alınması ile normalleşme sürecinin başlaması ile ise spor faaliyetlerine kaldığı yerden devam edilmesine karar verildi.

Spor Eğitmenleri Bilgi Veriyor

Adana’nın Seyhan ilçesinde halka spor yapma alışkanlığının kazandırılmak istenmesi ile ise daha sıkı bir çalışma içerisine girildi. Seyhan Belediyesi Spor Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen spor çağrıları ile, vatandaşın daha sağlam ve zinde bir vücut edinmesi için harekete geçildi.

İlçede bölge bölge Belediyeye ait tesislerde periyodik bir şekilde gerçekleştirilen spor uygulamasına ise halkın katılımı son derece yüksek oldu. Yalnızca açık alanlarda gerçekleştirilen egzersizlerde, maske ve sosyal mesafe kuralına da uyum sağlanmasına dikkat ediliyor.

Hafif egzersiz programları şeklinde yapılan çalışmalar, herhangi bir kalabalık oluşturmadan da birkaç seansın ardından tamamlanıyor. Bu süreçte spor eğitmenleri halka doğru egzersiz yaptırmayı amaçlarken, spora ilişkin önemli bilgileri de paylaşıyorlar.

Güncel Yazılar