Ronei Gleison Rodrigues’den Açıklama

Ronei Gleison Rodrigues

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adanaspor Kulübü, potadan düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalmış durumda. Duruma ilişkin açıklama yapan turuncu beyazlı sporcu Ronei Glesion Rodrigues ise küme düşmek istemediklerini söyledi.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süre liglere verilen zorunlu aranın ardından, spor kulüplerinde endişe durumu da yaşanmaya devam ediyor. 19 Mart itibariyle verilen süresiz askıya alınma kararının sona ereceği tarih ise 12 Haziran olacak.

Her lige göre bir başlangıç tarihi verilmiş olsa da Türkiye’de futbol 12 Haziran itibariyle Süper Lig ile başlayacak. TFF 1. Lig mücadeleleri ise 19 Haziran’da başlamış olacak.

Ligde potada kalma mücadelesi veren Adana temsilcisi ekip Adanaspor ise, son derece kritik bir noktada yer alıyor. Geri kalan mücadele sürecinde galibiyete ihtiyacı olan turuncu beyazlılar, yenilgi almadan bu riskten kurtulmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyorlar.

Ligde Kalmak İstiyoruz

Turuncu beyazlı ekipte forma terleten Belçikalı hücum oyuncusu Ronei Gleison Rodrigues ise duruma ilişkin açıklama yaptı.

Ligde kalmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen sporcu, mücadeleyi son maça kadar da bırakmayacaklarını ifade etti.

Çalışmalara tedbir dahilinde devam ettiklerini de söyleyen futbolcu, son maça kadar mücadele edilmesi gerektiğinin özellikle altını çizdi. Küme düşmek istemediklerini de vurgulayan Rodrigues, bunun için de takım arkadaşları ile ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

Güncel Yazılar