Adanaspor Ekibi Antrenmanlara Başladı

Adanaspor

Koronavirüs salgını sürecinde Türkiye’de tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Bu dönemde takım antrenmanı yapamayan sporcular ise, liglerin başlangıç tarihinin açıklanması ile sahalara dönmeye başladı.

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adanaspor ekibi de, artık sahalara resmen dönüş yapan takımlardan biri oldu. Uzun bir süredir takım antrenmanı yapamayan turuncu beyazlı futbolcular, liglerin başlama kararıyla yeşil sahaya kavuştular.

Geçtiğimiz hafta Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin 12 Haziran itibariyle başlayacağının bilgisini vermişti. Adanaspor Kulübü de bu haberin ardından liglere hazırlık yapmak için antrenmanlarına başlamaya karar verdi.

Karantina kuralları kapsamında vakitlerini evlerinde geçiren ve bireysel olarak antrenman yapan sporcular, artık resmen sahaya kavuştular. Osman Yereşen Tesisleri’nde hazırlıklara başlayan Adanaspor ekibinin başında ise teknik adamları vardı.

Devam Edilecek

Tecrübeli Teknik Direktör Coşkun Demirbakan gözetiminde gerçekleştirilen idman, önceden belirlenmiş kurallara göre gerçekleştirildi. 5’erli gruplar halinde yapılan maç hazırlıklarında sporcular ise birbirilerine yaklaşmadılar.

Uzak bölgelerde koşu ve ısınma hareketleri ile başladıkları idmanda, dayanıklılık parkurunda topla da çalışma yaptılar.

Top çalışmaları ile antrenmanını sonlandıran turuncu beyazlı ekip, antrenmanlarına ise hız kesmeden devam etmeye kararlı. Sporcular ise sahalarına kavuştukları için son derece mutlular.