Adanaspor Ekibi De Antrenmanlara Başlayacak

Adanaspor

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde, tüm liglerin süresiz olarak askıya alınma süreci 19 Mart itibariyle başlamıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tedbir gereği alınan bu kararla, spor kulüpleri de antrenmanlarını takım halinde ilerletmeye ara vermişti. Sporcular ise bu dönemde çalışmalarını evlerindeki imkanlara göre bireysel olarak çalışıyorlardı.

Kulüplerin antrenörleri tarafından hazırlanmakta olan bireysel programlara uyum sağlayan sporcular, formlarını bu şekilde korumayı sürdürdüler. Koronavirüs salgınının kontrol altına alınmasının ardından ise spor kulüpleri antrenmanlarına başlamaya karar verdiler.

Liglerin Haziran’ın 12’si itibariyle başlaması planı ile maçlara hazırlık yapmaya başlayan bir takım da Adanaspor oldu.

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Adanaspor ekibi, antrenmanlara başlayacakları güne ilişkin de açıklama yaptı. Koronavirüs salgını sebebiyle verilmiş olan aranın ise 8 Mayıs itibariyle sonlanacağı bildirildi.

Turuncu beyazlı takım, 8 mayıs itibariyle artık toplanacak ve idmanlarına başlamış olacak.

Coşkun Demirbakan Gözetiminde İdman Olacak

19 Mart günü alınan kararın ardından takım antrenmanlarını sürdüremeyen Adanaspor ekibinin başında ise Coşkun Demirbakan olacak.

8 Mayıs Cuma günü itibariyle teknik adam Coşkun Demirbakan yönetiminde antrenmanlara başlayacak olan Adana temsilcisi, Haziran ayının başlangıcına kadar hazırlıklarını yoğun tempoda sürdürecek. Böylelikle sporcularının sakatlanma riskinin de önüne geçmiş olacak.