Adana Demirspor Kulübü De Saha Çalışmalarına Başladı

Adana Demirspor

Yeni tip koronavirüs pandemisi sebebiyle küresel çaplı bir spor faaliyetleri sorunu da yaşanmaya devam ediyor. Türkiye’de de 19 Mart itibariyle süresiz olarak askıya alınan liglerin, henüz net olarak ne zaman başlayacağına ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan ilk açıklamada, maçların en erken Haziran başında olabileceği ifade edilmişti. Sonrasında ise bu tarihin 12 Haziran haftası olabileceği belirtildi. Fakat net olarak tarih belirtilmediği için spor kulüpleri ve sporcularda ciddi bir belirsizlik durumu da yaşanmaya devam ediyor.

Liglerin ertelenme kararının ardından çalışmalarına tedbir gereği evlerinde çalışan sporcular da, yavaş yavaş koronavirüsün kontrol altına alınmasıyla birlikte hazırlıklara başladı.

Tedbirlerin yüksek dereceli bir şekilde uygulandığı antrenmanlara, TFF 1. Lig ekiplerinden olan Adana Demirspor Kulübü de katıldı.

Kovid-19 salgını sonrasında ertelenen maçların sonrasında antrenmanlara tekrardan başlayan şimşekler, sahaya olan özlemlerini ise uzun bir süre bitiremeyecek gibi davranıyorlar.

Kondisyon Çalıştılar

Evde çalışmaların yetersiz geldiği ve sadece form korumak için yapılan egzersiz, her ne kadar maçlar yapılmıyor olsa da, sahadaki hazırlıklara çevrildi.

Haziran’ın 12’sinde maçlar başlayacakmış gibi düşünen Adana Demirspor ekibi de, sosyal mesafe kurallarına uyum sağlayarak kondisyon çalıştılar.