Coşkun Demirbakan Takımın Antrenmanına İlişkin Konuştu

Coşkun Demirbakan

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adanaspor Futbol A Takım Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan, önemli açıklamalarda bulundu. 19 Mart günü lige ara verilmesinin ardından antrenmanlara başlanacağını belirten hoca, mücadele ederek kümede kalacaklarına inandığını ifade etti.

TFF 1. Lig’de mücadele veren Adanaspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan, koronavirüs salgınının ardından antrenmanlara başlanacağını duyurdu. Kümece kalacaklarına inandığını söyleyen hoca, hazırlıklarını imkanlar dahilinde sürdüreceklerini belirtti.

Liglerin 12 Haziran günü başlatılmasına yönelik de değerlendirmede bulunan teknik adam, bu tarihin erken olduğunu bulduklarını ekledi. Fakat Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan karara da saygı duyduklarının altını çizdi.

%100 Verim Mümkün Değil

İlk antrenmanını Cuma günü yapan turuncu beyazlı takımın teknik ismi, Kovid-19 salgınının herkesi psikolojik olarak da yıprattığını söyledi. Futbolcuların psikolojik açıdan iyi seviyede olmadığını da ekleyen Coşkun Demirbakan, %100 verimin de mümkün olmadığının altını çizdi.

TFF 1. Lig’de 20 puanla 17’inci basmakta yer alan Adanaspor ekibinin, düşme hattında olmasına rağmen kümede kalacaklarına da dikkat çekti.

Teknik adam ,lk antrenmanlarını Cuma günü gerçekleştiren Adanaspor ekibindeki şehir dışında bulunan oyuncuların da Adana’ya geleceğini vurguladı. Ve zor zamanda elde edilen başarının da her zaman daha değerli olduğunu ekledi.