Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi Adana’da

Yüzme Bilmeyen Kalmasın

Yüzme Bilmeyen Kalmasın adlı proje çerçevesinde Adana’da 4 ilçe merkezinde toplamda 7 tane portatif yüzme havuzu kurulduğu açıklandı. Cumhurbaşkanlığı 2’inci 100 günlük eylem planı ile gerçekleşen proje, şehirde büyük yankı uyandırdı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Yüzme Bilmeyen Kalmasın isimli projeyle, Adana’da toplam 7 tane portatif yüzme havuzu kuruldu. Cumhurbaşkanlığı 2’inci 100 günlük planı doğrultusunda gerçekleşen projeye göre, Seyhan, Yüreğir, Ceyhan ve Karataş ilçelerinde yüzme havuzları kuruldu.

Gençleri spora yönlendirmek ve vücut gelişimi için büyük öneme sahip olan yüzme branşında eğitmek adına hazırlanan proje, tüm şehirde yankı uyandırdı.

Proje her sene ihtiyaç duyulan yerleşim yerlerine kurulacak. 7-14 yaş aralığındaki gençler için de ücretsiz yüzme öğretimi fırsatı böylelikle sunulmuş olacak.

Toplam 62 Kişi Çalışıyor

Havuzlara ilişkin yapılan açıklamada 24 güvenliğin, 7 havuz sorumlusunun, 7 kayıt sorumlusunun, 7 temizlik personelinin, 10 antrenörün, 7 cankurtaranın yer aldığı toplam 62 kişinin görev yaptığı da ifade edildi.

Salgın nedeniyle de havuzların geç kurulması ve okulların da açılmasının sonucunda tahmini olarak 1500 çocuğun havuzlara ulaşabileceği belirtildi.

Güncel Yazılar