Adanaspor Kulübü Müjdeli Haberi Verdi Dernek Faaliyete Geçti

Adanaspor

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adanaspor Kulübü için önemli bir duyuru yapıldı. Turuncu lacivertli kulüp tarafından yapılan açıklamaya göre, Adanasporlular Derneği’nin faaliyete geçtiği ifade edildi.

TFF 1. Lig’de zorlu bir sezonu geride bırakan Adanaspor Kulübü, ligin bitimine 3 hafta kadar bir süre kalan dönemde, kümeden düşen ilk takım olmuştu. Gelecek sezonda TFF 2. Lig’de mücadele etmeye hazırlıkların yaşandığı dönemde ise bir mucize gerçekleşti.

Türkiye Futbol Federasyonu, koronavirüs salgını sebebiyle yaşanan aksaklıklar nedeniyle bu sezon için liglerde küme düşme durumunu kaldırdığını duyurdu. Bu haberin üzerine ilk sevinç çığlıkları atan kulüp ise turuncu beyazlılar oldu.

Kümeden düşmeyen ve yeni sezonda da TFF 1. Lig’de mücadele etmeye devam edecek olan Adanaspor Kulübü, bu müjdeli haberin ardından, camiaya bir güzel haber daha verdi.

Turuncu beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre, Adanasporlular Derneği artık resmen faaliyete geçmiş oldu. Kulübün camiasına gururla ilan edilen bu güzel haber, tüm şehri de sevindirdi.

İlk Toplantı Yapıldı

Sanayi çalışanından memuruna, kasabından esnafına, herkesin içerisinde yer alacağı dernekte, faaliyet süreci de böylelikle başlamış oldu.

İlk toplantının restoranda yapıldığı dernek açılışında, Adanaspor Kulübü’ne gönülden bağlı olan herkes aynı sevinci yaşadı.

Güncel Yazılar