Nihat Söyler’den Spor Merkezi Açıklaması

Nihat Söyler

Tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını, yaklaşık olarak 400 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Söz konusu pandemi ile mücadele ise Türkiye’de hala sürmeye devam ediyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye’de ise spor tesisleri geçici bir süreliğine hizmete kapatıldı. Ülkede salgının kontrol altına alınmasının ardından ise normalleşme sürecinin ilk adımında kapatılan spor merkezlerinin açılması kararı çıktı.

İletişim Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın genelgeleri çerçevesinde 1 Haziran 2020 tarihinden sonra spor tesislerinde faaliyetlere de başlandı. Fakat bu kez eski düzenin yerine, koronavirüs tedbirlerine uyma kuralına dikkat edildi.

Açılan spor tesislerinde ilk koşul olarak ise hijyene önem verildiği dikkat çekerken, spor esnasında sosyal mesafe ve temas da büyük öneme sahip olan diğer unsurlar arasında yer aldı.

Salgının başlamasının ardından çalışmalarına ara veren spor merkezlerinden biri de Atletik Conan Vücut Gelişirme ve Fitness Spor Kulübü oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan Kulüp Başkanı Nihat Söyler, açılış öncesinde de dezenfekte çalışması yapıldığını belirtti.

10 Metrekareye 1 Sporcu

Bilim kurulunun tavsiye ettiği kurallara uygun bir şekilde düzenleme gerçekleştirdiklerini söyleyen Nihat Söyler, hiçbir şeyin de eskisi gibi olmayacağını söyledi. Yeni normale uyum sağlandıklarını ve bu kapsamda da gereken hassasiyeti gösterdiklerini belirten yönetici, Adana’da bulunan 300 metrekarelik salonda 10 metrekareye de 1 sporcu düştüğünü ifade etti.

Güncel Yazılar