Murat Sancak’tan Liglere İlişkin Açıklama

Murat Sancak

Adana Demirspor Kulüp Başkanı Murat Sancak, koronavirüs salgını sebebiyle tedbir gereği askıya alınan liglerin seyircisiz bir şekilde başlaması gerektiğine dikkat çekti.

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak, koronavirüs salgını sebebiyle askıya alınan liglerin seyirci olmadan başlaması gerektiğini belirtti. Önceki gün gerçekleşen önemli toplantıda liglerin geleceğine ilişkin kararların konuşulduğunu da hatırlattı.

Gerçekleşen toplantıda Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımcıların görüşlerini dinlediğini belirterek, liglere verilen ara kararına değindiğini belirtti.

Liglerin geleceğine ilişkin ise Bilim Kurulu kararının beklenmesi gerektiğini vurgulayan Murat Sancak, Türkiye’nin salgınla mücadelede başarısına değindi.

Toplantı ardından açıklama yapan yönetici, 11 kulüp yöneticisinin liglerin başlaması gerektiğini savunduğunu ifade etti. Öte yandan bazılarının da Kovid-19 salgınının ortadan kalkmasını beklediklerini söyledi.

Biz Takım İdmanlarına Başladık

Bu süreçte 2. ve 3. Lig temsilcilerinin de gereken tedbirleri alma hususunda zorlanacağına dikkat çekerek, aranın uzatılması gerektiğinin altını çizdi.

Kendilerine göre liglerin ilk etapta seyirci olmadan başlaması gerektiğini söyleyen Sancak, sürecin normale dönüşünün ardından seyircili maçlara devam edilmesi gerektiğini ekledi. Bunun için de virüsün tamamen ortadan kaybolması gerektiğini vurguladı.

Türkiye’de tedbirlerin de alındığını hatırlatan Başkan, ligler oynanırken de gereken tedbirlerin alınabileceğine dikkat çekti. Ve maçların da bu şekilde yapılabileceğini söyleyerek, Adana Demirspor ekibinin takım idmanlarına sosyal mesafe kurallarında başladığını ifade etti.