Murat Sancak’tan Lig Erteleme Kararına İlişkin Değerlendirme

Murat Sancak

TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı ve Adana Demirspor Başkanı olan Murat Sancak, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle liglerin ertelenmesine ilişkin kararı değerlendirdi. Liglerin 30 Haziran tarihine kadar bitmesi gerektiğine vurgu yapan Sancak, maçların hafta içi oynanabilse de önemli olanın insan sağlığı olduğuna vurgu yaptı.

TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı ve Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle, liglerin ertelenmesine ilişkin verilen kararı değerlendirdi.

Salgının hızlı bir şekilde seyretmesi sebebiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından liglerin süresiz olarak ertelenmesi kararına ilişkin açıklama yapan Murat Sancak, liglerin en az 3 haftalık bir süre ile ertelenmiş olduğunu ve bu sürenin de ileriki aşamalarda 30 Nisan tarihine kadar uzayabileceğini söyledi.

Önemli Olan İnsan Sağlığı

Öte yandan yapmış olduğu değerlendirmede, liglerin de 30 Haziran tarihine kadar bitmiş olması gerektiğini vurgulayan Başkan, maçların hafta içi de oynanabileceğini fakat önemli olanın insan sağlığı olduğunu da belirtti.

Ayrıca Başkan yapmış olduğu açıklamada, TFF 1. Lig Kulüpler Birliği’nin toplanarak, bu konuyu masaya yatıracaklarını ve kendileri için de bir yol haritası belirleyeceklerini ifade etti.