Murat Sancak TFF Kararına İlişkin Açıklama Yaptı

Murat Sancak

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak, Türkiye Futbol Federasyonu’na yapılan başvurunu reddedilmesine ilişkin açıklama yaptı. Başvurunun reddedilmesinin haksızlık olduğunu söyleyen mavi lacivertli yönetici, konuyla ilgili taraftarını da bilgilendirmeyi ihmal etmedi.

TFF 1. Lig’de play-off final mücadelesinde Fatih Karagümrük ekibi ile kozlarını paylaşan Adana Demirspor Kulübü, mücadeleden mağlup ayrılmıştı. Süper Lig’e yükselme şansını son mücadelede kaybeden mavi lacivertli kulüp, küme düşmenin kaldırılmasının ardından ise, Süper Lig’in 22 takımla devam etmesi için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunmuştu.

Fakat Türkiye Futbol Federasyonu’nun, Adana Demirspor Kulübü tarafından yapılan başvuruyu reddetmesi, camiada üzüntüye neden oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan Kulüp Başkanı Murat Sancak başvurunun reddedilmesinin haksızlık olduğunu ifade etti.

Kulübe Yapılan Haksızlık

Açıklamasında, Adana Demirspor taraftarına seslenen yönetici Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi olmayan kararına göre Süper Lig’in 21 takımla devam edeceğini belirtti. Mavi lacivertli kulübün Süper Lig’e alınmadığına dikkat çekerek, hayırlısı olmasını ve kaldıkları yerden devam ederek şampiyon olup çıkmak için dilekte bulundu.

Bu konuya ilgili ise daha sonra basın toplantısı yapacağını vurgulayarak, şanssız bir vuruşla yükselemeyen takımın 22’inci takım olarak alınmamasını haksızlık olarak ifade etti.

Güncel Yazılar