Murat Sancak Süper Lig Baskısına İlişkin İlk Kez Konuştu

Murat Sancak

TFF 1. Lig’de mücadele eden ve Play-Off mücadelelerinde finale kalan Adana Demirspor Kulübü, bu sezon Süper Lig’e yükselemedi. Geçtiğimiz hafta Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan küme düşmeme kararıyla Süper Lig’in 22 takıma yükseltilme talebinin ardından ise mavi lacivertli kulübün yönetici ismi ilk kez konuştu.

Koronavirüs salgını nedeniyle bu sezon için küme düşme, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kaldırıldı. Bu kararın ardından ise pek çok isim Play-Off mücadelelerinde finale kalan Adana Demirspor Kulübü için sesini çıkartmaya başladı.

Süper Lig’in 22 takıma yükselmesi talebinin sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu’na baskılar ise devam ediyor. Bu baskıların ardından ise mavi lacivertli kulübün yönetici ismi Murat Sancak ilk kez konuştu.

Uzun bir süredir konuya ilişkin sessizliğini koruyan Murat Sancak, yapmış olduğu paylaşımla ise gündem oldu.

Baskılara rağmen pek fazla durumu dile getirmeyen mavi lacivertli yönetici, sosyal medya hesabı üzerinden de herhangi bir paylaşım yapmıyordu Fakat dün Twitter hesabından Müslüm Gürses’in şarkısının Adana Demirspor taraftarları tarafından söylendiği bir videosunu paylaştı.

Taraftara Cevap

Paylaşımın altına bir taraftarının çalışmalar olup olmadığını sorması ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun Süper Lig için açıklama yapmamasını hatırlatması üzerine başkandan cevap geldi. Belli olmadığını belirten Murat Sancak, zor olduğunu düşündüğünü de ekledi.

Güncel Yazılar