Murat Sancak Final Maçında Sahada Yer Alabilecek

Murat Sancak

TFF 1. Lig’in sona ermesinin ardından, Play-Off mücadeleleri devam ederken, Adana Demirspor ve Fatih Karagümrük ekipleri arasında da final mücadelesi yaşanacak. Maçın sürpriz ismi ise Adana ekibinin Başkanı Murat Sancak olacak.

TFF 1. Lig’de Play-Off mücadeleleri devam ederken, finale kalan iki ekip ise Adana Demirspor ve Fatih Karagümrük Kulüpleri oldu. İki takım için de kritik bir mücadele öncesi ise mavi lacivertlilerin kafasını başkanın maçta yer alıp almaması kurcalıyordu.

10 Ekim 2019 tarihinde toplam 421 gün hak mahrumiyeti cezası alan Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, o tarihten bu yana ise oyunları stadyumda izleyemiyordu.

Adana’da gerçekleşen mücadeleleri apartmandan takip eden yönetici, deplasman oyunlarında ise kendi imkanlarını kullanarak seyretmeyi de sürdürüyordu.

97’inci Maddede Yer Alan İfadeler

Fakat, Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Disiplin Talimatı’nın 97’inci maddesinin 3’üncü bendine göre, hak mahrubiyeti alan kulübün final mücadelelerinin olduğu gün kulüp başkanlarının cezasının olmayacağı ifade ediliyor.

Maddede yer alan ifadelere göre de alınan hak mahrumiyeti cezalarının, ilgili kulübün Play-Off Finali, Türkiye Kupası Finali, Süper Kupa müsabakası ya da kupa seremonisinin olacağı günde bir hükmü yok.

Bu sebeple de Murat Sancak, Fatih Karagümrük ekibi ile olacak final mücadelesinde oyunu sahadan izleme fırsatına sahip olacak.

Güncel Yazılar