Adana Demirspor Avantaja Sahip Olan Takım

Adana Demirspor

TFF 1. Lig’de sona gelinirken, Süper Lig’e doğrudan yükselen iki takım ise şampiyon Hatayspor ve ikinci basamakta yer alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor oldu. Bu süreçte başa baş mücadele edenler ise 4 takımdan oluşuyordu.

TFF 1. Lig’de ilk 4 basamağın sürekli değişmiş olduğu 2019-2010 sezonunda, ligi şampiyonlukla bitiren Hatayspor oldu. İkinci basamak yarışı için ise Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Adana Demirspor ve Bursaspor ekipleri arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı.

Ligi ilk 2 sırada bitirerek doğrudan Süper Lig’e yükselme hakkını elde eden kulüp ise BB Erzurumspor olurken, Adana Demirspor ve Bursaspor ekipleri için ise Play-Off mücadele süreci başlamış oldu.

İlk Play-Off mücadelesinde karşı karşıya gelen Adana Demirspor ve Bursaspor ekipler, oyunu 0-0 golsüz eşitlikle sona erdirdi. Sırada ise mavi lacivertli ekibin kendi evinde konuk edeceği Bursa temsilcisi ile olacak mücadelesi kaldı.

Lütfü Savaş Açıkladı

Bu süreçte iki takım için de kıyasıya bir rekabet durumu yaşanırken, konuya ilişkin açıklama ise Hatayspor Onursal ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan geldi. Durumu değerlendiren Doç. Dr. Lütfü Savaş, bu süreçte avantajlı olarak ise Adana ekibini gördüğünü söyledi.

Play-Off sürecine ilişkin değerlendirme yapan Lütfü Savaş, 4 takımın da değerli olduğunu, fakat Adana Demirspor ekibi ve Fatih Karagümrük’ün adını finale yazdıracağını düşündüğünü ekledi.

Güncel Yazılar