Metin Yavuz Evden Antrenman Sürecini Anlattı

Adana

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini gösterirken, bu süreçte evde kalan sporculara ise uzaktan eğitim programı yapılıyor. Adana GSİM Antrenörleri de bu anlamda gerçekleşen spor programlarında eğitmenlik görevini üstleniyor.

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sportif Değerlendirme Şube Müdürü Metin Yavuz, gerçekleştirilen konuya ilişkin açıklama yaptı.

Koronavirüs salgını sebebiyle evlerinden dışarı çıkamadığı için hareketleri kısıtlanan sporculara uzaktan spor eğitimi olduğunu ifade etti. Metin Yavuz antrenörler aracılığıyla internet üzerinden antrenman yapma fırsatı verdiklerini açıkladı. Bu sayede sporcularla bağın da kopmadığını ve bu süreçte formlarını koruyacaklarının altını çizdi. Yapılan bu çalışmalarda gençlerden de yoğun bir ilgi gördüklerini belirterek, bu durumdan çok memnun olduklarını vurguladı.

Ayrıca yapılan çalışmalarda, sporcuların evlerinin de her odasını spor salonuna çevirdiklerine dikkat çeken Yavuz, evde olmanın da spor yapmaya engel olmayacağının altını çizdi.

Büyük Başarılara İmza Atılacak

Evde geçirilen dönemde, sporcuların antrenmansız kalmaması ve daha zinde olmaları için de ayrıca telekonferans yöntemiyle çalışmalara devam edeceklerini ekledi.

Sıkıntılı dönemde sürecin atlatıldığı zaman da sporcuların formda olacaklarını ve normal antrenmanlara başlayacaklarını söyledi. Ve bundan sonra da büyük başarılara imza atılacağının altını çizdi.

Ayrıca bu zorlu dönemde her koşulda destek olan İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a da teşekkür dileklerinde bulundu.