Metin Korkmaz İle İlgili Son Karar Gelişmesi

Metin Korkmaz

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor Kulübü Menajeri Metin Korkmaz, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu tarafından 1 senelik hak mahrumiyeti cezası almıştı. Mavi lacivertli takımın yönetici ismi için de cezanın oy birliği ile onanmasına karar verildiği resmen açıklandı. İtirazın kabul edilmediği açıklamada belirtildi.

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor Kulübü Menajeri Metin Korkmaz için verilen 1 senelik cezada son dakika gelişmesi yaşandı. Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, mavi lacivertli kulübün yönetici ve futbolcu menajeri konumunda yer Korkmaz’a 1 senelik verilen hak mahrumiyeti cezasını onama kararı aldığını açıkladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Tahkim Kurulu, Adana Demirspor Kulübü menajeri Metin Korkmaz’ın 23 Temmuz 2020 tarihli karar itirazının incelendiğini belirtti.

İtirazın ardından ise Adana Demirspor Kulübü İdarecisi  ve Metin Korkmaz’ın Futbol Menajerleri ile Çalışma maddelerine aykırı eyleme değinildi.

İtiraz Kabul Edilmedi

Kurallara uygunsuz hareket etmesi sebebiyle de, 1 senelik hak mahrumiyeti cezasında herhangi bir isabetsiz karar bulunmadığı ifade edildi. Ve başvururunun reddinin onanmasına oy birliği ile karar verildiğini belirtildi.

Bu anlamda yürütmenin durdurulması talebine de karar verilmesine gerek olmadığına oy birliği ile karar verildiğinin özellikle altı çizildi.

Güncel Yazılar