Futbolun Geleceğine İlişkin Alınan Kararlar Yarın Açıklanacak

UEFA

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle dünyanın neredeyse tamamında hayat durma noktasına geldi. Süreçten olumsuz etkilenenler arasında spor dünyası da ilk sırada yer alıyor.

Salgın sebebiyle dünyanın her yerinde organizasyonlar ileri bir tarihe ertelendi. Liglerin ise büyük bir çoğunluğu süresiz olarak askıya alındı ve bir kısmı da şampiyonunu ilan ederek sezonu tamamladı.

Tüm liglerin süresiz olarak askıya alındığı dönemde, spor kulüpleri bir yandan önceki sezondan oynanmayan maçlarını düşünüyor. Diğer yandan ise tüm hızıyla yeni sezona daha güçlü çıkmak adına çeşitli hazırlıklar yapıyorlar.

Maçların ne zaman başlayacağına ilişkin net bir açıklama yapılmamış olsa da, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından da maçların en erken Haziran ayı başında olabileceği ifade edilmiştir.

Haftanın İkinci Toplantısı Yarın Olacak

Tüm kulüpler kendini bu anlamda en azından Haziran başlangıcını hedef alarak hazırlıklara ise başladı. Fakat asıl karar bu hafta yapılacak iki kritik UEFA toplantısının ardından gerçekleşecek.

Dün ve yarın gerçekleşecek olan iki kritik toplantının ardından ise, UEFA alınan kararları Perşembe günü açıklayacağının duyurusunu yaptı.

Toplantılara ise toplam 55 ülkede ülke federasyonlarının genel sekreterleri katılım sağlayacak. Video konferans yöntemi ile tek toplantı ise dün gerçekleşti.

Futbolun geleceğine ilişkin kararların ise yarın yapılacak toplantının ardından açıklanması bekleniyor.