Adana’nın Yeni Stadı Yeni Sezona Hazır Hale Gelecek

Adana

Yapım sürecine 2014 yılında başlanmış olan Adana stadında artık sonlara doğru yaklaşma aşamasına geçildi. Yeni sahanın gelecek sezonda kullanılma düşüncesi ise Adana taraftarında heyecana neden oluyor.

2014 yılında yapım sürecine başlanmış olan yeni Adana stadındaki çalışmalarda, birtakım proje değişiklikleri yaşandı. Bu sebeple ise bu sene hala devam eden yapım aşamalarının ise sonuna yaklaşıldı.

Stadın çatı sisteminin saha çizgilerine kadar uzatılmasının yanı sıra, söz konusu işlemin çok fazla uzun sürmesi, çalışmaların aksamasına neden oldu. Yapım süreci uzayan sahanın ise artık sonlarına gelindi.

UEFA Standartlarına Uygun Olarak Yapıldı

Yapılan sahanın ise UEFA standartlarına uygun olması için temeli atılmıştı. Yeni Adana Stadı’nın yapım aşamalarının ise yüksek bir ihtimale dayalı olarak Haziran ayında tamamlanması planlanıyor.

Stadın kapasitesi ise 33 bin kişi olacak. Şu an için ise koltuk montaj çalışmalarının tamamlandığı bilgisi edinildi. Tribünlerin alt sıralarındaki koltuk montajı büyük ölçüde tamamlanırken, kısa sürede işlemin tamamlanması bekleniyor.

Sarıçam ilçesinde yer alan stat, 102 dönümlük arazinin, 43 dönümlük bölümü üzerine inşa edilmiş durumda yer alıyor. 6 yıldır inşaatı devam eden stadın 2020 yılı içerisinde hizmete gireceği ise bildirildi. Açıklama ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapıldı.