Adana’nın Gururu Zorbay Küçük

Zorbay Küçük

Süper Lig’de pek çok maçta görev alan Zorbay Küçük, Adana’nın gururu olmayı sürdürüyor. Başarılı hakem, görev aldığı maçlarda tarafsız tavrıyla ön plana çıkıyor.

Yönetmiş olduğu maçlar ile ön plana çıkan Adanalı hakem Zorbay Küçük, Süper Lig’de de pek çok müsabakanın düdüğünü çalıyor.

Adana Bölgesi hakemleri arasında yer alan Küçük, Süper Lig maçlarındaki tarafsız düdükleri ile de ön plana çıkıyor. İşini hakkıyla yapan yönetici, ilk Süper Lig Orta Hakemi görevi deneyimini ise 18 Mayıs 2018 yılında yaşadı. Trabzonspor ve Kardemir Karabükspor maçının düdüğünü çalan hakem, tarafsızlığı ile de dikkat çekti.

Adana’nın gururu olan hakem, eğitimini de Çukurova Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nde tamamladı. 2010 senesinde ise HİF hakemi olarak mesleğe atım attı. 2012 senesinde İl Hakemi olan Zorbay Küçük, 2014 yılında da Bölgesel Hakem oldu. 2015 senesinde C Klasman seviyesine gelerek, 2016’da ise B Klasman seviyesine terfi etmeyi başardı.

Mustafa Denizli Yorumu

2018 yılından bu zamana kadar da Üst Klasman Hakemi olarak maç yöneten Adanalı hakem, Türk futbolu için de önem kazandı. Başarısına ilişkin asçıklama yapan isim de başarılı teknik adam Mustafa Denizli oldu. Umut verici bir hakem olduğunu söyleyen Denizli, uzun yıllar Türk futboluna hizmet etmesi için de temennide bulundu.