Eski Adanasporlu Oyuncudan Şimdiki Adanaspor Eleştirisi

Hayrullah Mert Akyüz

2. Lig ekibi olan Tuzlaspor’da forma terleten başarılı oyuncu Hayrullah Mert Akyüz, Adanaspor Kulübüne ilişkin önemli bir değerlendirmede bulundu. Levent Şahin’in istemiş olduğu isimlerin transferi gerçekleşmiş olsaydı, turuncu beyazlı takımın şu anda Süper Lig’de yer alacağını ifade eden futbolcu, ayrıca liglerin ertelenmesine ilişkin de yorum yaptı.

Bir radyo programında konuşan Tuzlaspor oyuncusu Hayrullah Mert Akyüz, geçmiş kariyerinde forma giydiği Adanaspor ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle liglere ara verilmesinin ardından, kendisini karantinaya aldığını söyleyen başarılı futbolcu, bireysel olarak antrenmanlarına evde devam ettiğini söyledi. Öte yandan bu sürecin sezonunda ise liglerin başlamasından önce futbolcular için 2-3 haftalık kamp programının da yapılması gerektiğini bildirdi. Aksi halde sakatlık sorunu oluşabileceğine de dikkat çekti.

Levent Hoca İle Durumlar Değişebilirdi

2016 senesinde A Milli Takım oyunculuğuna kadar yükselmiş olan ve Adanaspor ekibinde de Süper Lig’de mücadele eden başarılı oyuncu, turuncu beyazlı ekibin 1. Lig’deki şampiyonluğunu yaşadığını ve Süper Lig sürecinde de mücadele ettiğini söyledi. Süper Lig sürecinde ise Levent hocanın istediği transferlerin gerçekleşmesi, takımın şu anki durumda olmayacağını da beraberinde getireceğini belirtti. O zamanlar için Levent Şahin’in de Fatih Terim’in Adana futbolunun yanı sıra Türk futbolu için de önemli bir projesi olduğuna dikkat çekti.