Fatih Kamuz’a Sponsor Desteği Sağlandı

Fatih Kamuz

Bilek güreşinde Türkiye’nin beraberinde Dünya Şampiyonu da olan ve atletizm ile spor kariyerine devam eden Fatih Kamuz’a Adanalı iş insanı Mustafa Arslan sponsor oldu.

Henüz 15 yaşında iken arkadaşının tavsiyesi ile bilek güreşine başlayan Fatih Kamuz, bu alanda çok sayıda başarıya da imza atan isimlerden biri oldu. Çok sayıda bölgesel organizasyonlarda da mücadele eden sporcu, Türkiye’de 8, Avrupa ve Dünya Şampiyonası gibi oyunlarda da dörder tane altın madalya kazanmayı başardı.

Toplamda 25 madalyanın sahibi olmayı başaran Fatih Kamuz, spor hayatına ise atletizm branşı ile devam etme kararı aldı. Fakat sponsor bulamaması nedeniyle birtakım zorluklarla karşı karşıya kaldı.

Bu durumdan haberdar olan Adanalı iş insanı Mustafa Arslan ise, başarılı sporcuya sponsor oldu.

Olimpiyatlara Kadar Yanında Olacağım

Tekerlekli sandalye yardımında bulunan Arslan, olimpiyatlara katılana kadar da gıda takviyelerinin maddi ücretini kendisi üstlenmiş olacak. Ayrıca basına açıklamada da bulunan iş insanı, kendisi gibi statüde yer alanların sporculara destek olması gerektiğini vurguladı. Sporculara verilecek desteğin kendilerini maddi bakımdan zorlamayacağını fakat onlara çok büyük fayda sağlayacağının da altını çizdi.

Herkesin kendi şehrindeki başarılı sporculara destek olması gerektiğini de belirten Arslan, Fatih Kamuz’un olimpiyatlara katılana kadar da yanında olacağını ekledi.

Güncel Yazılar