Deniz Köziğ Çalışmalarına Zaman Kaybetmeden Başladı

Deniz Köziğ

Tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını, özellikle küresel bakımdan sportif faaliyetlerde önemli aksaklıkların yaşanmasına neden oldu. Salgının temel merkezlerinden biri Almanya olsa da, şu an için ülkede pandemi etkisini önemli ölçüde yitirdi. Yaşanan bu gelişme üzerine ise Adanalı ağırsıklet boksörü Deniz Köziğ hazırlıklarına daha fazla zaman kaybetmemek adına başlamaya karar verdi.

Koronavirüs salgını tüm dünyada spor faaliyetlerinde önemli aksaklıklara neden oldu. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’nın çok fazla etkilendiği bu dönemde, Almanya’da ise pandeminin belirli ölçüde etkisini yitirdiği öğrenildi.

Bu süreçte salgın tedbirleri kapsamında ise ara verilen boks organizasyonları için harekete geçilmeye başlandı. Adanalı ağırsıklet boksör Deniz Köziğ de yaşanan gelişmeler ardından zaman kaybetmeden çalışmalarına başladı.

Aralık Ayında 6’ıncı Yılı Dolacak

Menajer İlker Fırat ile gelecek planları doğrultusunda hareket eden milli boksör, Aralık ayında ise profesyonel kariyerinin 6’ıncı yılını doldurmuş olacak.

Salgın nedeniyle ara verilen dönemin ardından çalışmalarına Ulukışla’da başlayan sporcu, fizik kondisyon ve dayanıklılık artırıcı çalışmalarında da tempo edinmeye başladı.

Hollanda’da dünyaya gözlerini açan Adanalı boksör, mücadele sporlarına ise ilk olarak kickboks ile başlamıştır. En son 6 Temmuz 2019 tarihinde Bosnalı Jure Majic’i mağlup eden milli boksör, tüm maçlarını da nakavt kazanmayı başardı.

Güncel Yazılar