Cüneyt Dumlupınar’dan Takım Durumu Değerlendirmesi

Cüneyt Dumlupınar

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Cüneyt Dumlupınar, takımının durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Tüm dünyada spor faaliyetlerini durma noktasına getiren yeni tip koronavirüs pandemisi, Türkiye’de de liglerin süresiz olarak ertelenmesine neden olmuştu. Bu zorlu dönemde maç yapamayan sporcular, antrenmanlarını da takım halinde yapamadılar.

Bireysel olarak evlerindeki imkanlar doğrultusunda antrenman yaparak formunu korumaya yapan sporcular ise, istediği verimi alamayacaklarını sık sık dile getirmeyi ihmal etmediler.

Koronavirüsün kontrol altına alınmasının ardından ise Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin tekrar başlayacağını bildirdi. Ve her lig için bir tarih aralığı verdi.

İlk alınan karara göre, TFF 1. Lig maçlarının da Süper Lig gibi 12 Haziran günü başlayacağı duyurulmuştu. Fakat bu kararda bir güncelleme daha geldi.

Tüm Futbolculardan Memnunum

TFF karağı gereğince 1. Lig maçlarının 19 Haziran günü başlamasına karar verilirken, sporcular da bu tarihe odaklı olarak çalışmalarına başladılar. Şampiyonlukta en önemli adaylardan biri olan Adana Demirspor ekibi de bu dönemde Bolu kampına giderek hazırlık dönemine başladı.

Adana temsilcisi ekibin tecrübeli Teknik Direktörü Cüneyt Dumlupınar ise, Bolu kampının ilk gününden bu yana tüm futbolcularının göstermiş olduğu performanstan gayet memnun olduğunu açıkladı.

Güncel Yazılar