Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nden Gazetecilere Destek

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, salgın günlerinde çalışmalarını sürdüren gazetecileri tek tek aradı. Meslektaşlarına moral veren Esendemir, evden çıkamayan ve herhangi bir ihtiyacı bulunan gazeteciler için de Kızılay ve birkaç kurumdan edinilen maske, dezenfektan ve gıda ürünlerini teslim etti.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, yeni tip koronavirüs salgın günlerinde, 65 yaş üzerinde olan tüm üyelerini tek tek aradı. Meslektaşlarına moral vermek amacıyla telefonla hepsini arayan Esendemir, evden çıkamayan ve ihtiyacı olan gazetecilere de destek paketlerini iletti.

Kızılay ve birkaç kurum dışında sağlanan maske, dezenfektan ve gıda ürünlerini içerek destek paketlerini de ihtiyaç duyan kişilere gönderen Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı,  göstermiş olduğu örnek davranış ile de örnek oldu.

İhtiyacı Olanlar Tespit Edildi

Öte yandan medya kuruluşlarına da ofis dezenfektesi ve maske dağıtımı yapan Cemiyet, hiçbir meslektaşını sıkıntılı süreçte unutmadığını da göstermiş oldu. Konuya ilişkin açıklama da yapan Başkan, zor günleri birlik beraberlik ve dayanışma ruhu ile aşılacağını da söyleyerek, ihtiyaç sahibi basın çalışanlarının tespitinin sağlanarak erzak paketlerinin kendilerine ulaştırıldığını söyledi.

Böyle sıkıntılı günlerde de her zaman yanlarında olan Adana Valisi, belediye başkanları ve Kızılay’ın yanı sıra, hayırsever kurumlara da teşekkür ettiklerini söyledi.