Coşkun Demirbakan’dan Çarpıcı Açıklamalar

Coşkun Demirbakan

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adanaspor ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan, çarpıcı açıklamalara imza attı. Ligde 20 puanla 17’inci basamakta bulunan turuncu beyazlı ekibin, küme düşmeyeceğine inandığının da altını çizdi.

Adanaspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan, ligdeki konumu sebebiyle küme düşme tehlikesine karşı açıklamalarda bulundu. Sıralamada 20 puanla 17’inci basamakta bulunan ekibin, küme düşmeyeceğine ise inandığına özellikle vurgu yaptı.

Koronavirüs salgını nedeniyle 19 Mart günü liglere ara verilmesinin ardından, liglerin tekrar başlayacağını hatırlatan teknik adam, çeşitli görüşlerin varlığına değindi. Ligde avantajlı olanların görüşlerinin pozitif olduğunu fakat kendilerinin ise negatif olduğunu ekledi. Ligde küme düşme potasında yer aldıklarının altını çizen teknik adam, insan sağlığını ön planda tuttuklarını da ifade etti. Bu sebeple de liglerin oynanmaması gerektiğinin özellikle altını çizdi.

Futbolcuların Adaptasyon Süreci Var

Takımın hazırlık çalışmalarında ise son derece tedbirli bir şekilde hareket ettiklerini söyleyen Coşkun Demirbakan, lige başlayacak gibi hazırlandıklarını vurguladı. Hazırlığın %100 başarılı olmayacağına da dikkat çeken çalıştırıcı, hiçbir takımda bunun olmayacağını ifade etti. Bunun sebebini ise futbolcuların adaptasyon süreçlerinin olması ile açıkladı.

Takımının durumuna ilişkin de son derece net ifadelerde bulunan teknik adam, maçlar başladığında Adanaspor’un düşmeyeceğini ve durumu kurtaracağını belirtti. Kendisinin de hiçbir şekilde pes etmeyeceğini ekledi.

Güncel Yazılar