Büyük Karakucak Yağlı Güreşleri

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyadaki olumsuz etkilerine devam ediyor. Bu süreçte etkilenen alanlardan birisi de spor dünyası oldu. Yıllardır planlanmakta olan büyük organizasyonların yanı sıra küçük etkinlikler de ileri bir tarihe salgın tedbiri sebebiyle erteleniyor. Bu etkinliklerden biri ise Büyük Karakucak Yağlı Güreşleri.

Tüm dünyada etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs salgını, spor dünyasını da ciddi anlamda etkiledi. Türkiye’de de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan karara göre tüm ligler süresiz olarak ertelendi. Ne zaman başlayacağına ilişkin net bir bilginin söz konusu olmadığı dönemde, pek çok spor organizasyonu da ileri bir tarihe ertelendi.

Çalışmalara Evlerden Devam Ediliyor

Nisan ayında 2020 sezonunun ise açılmasıyla birlikte yapılması planlanmakta olan Büyük Karakucak Yağlı Güreşleri ise, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle ertelendi. İleri bir tarihe ilerlenen bu organizasyonun ertelenmesi ise güreşleri organize eden kurumlar tarafından ileri bir tarihe ertelendi.

Temmuz ve Ağustos aylarında yapılması planlanan tarihi altın kemerli Kırkpınar ve tarihi Kızıldağ güreşleri için çalışmalar ise evlerde devam ediliyor.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle ileri bir tarihe ertelenen güreşlerde, tüm sporcular gibi güreşçiler de antrenman sürecini bireysel olarak evlerinde gerçekleştiriyor. Tüm sporcuların isteği ise söz konusu salgının bir an önce yok olması yönünde.