Bakan Stat Renklerini Açıkladı

Yeni Adana Stadı

Yeni sezonda kullanıma açılacak olan Yeni Adana Stadı’nın koltuk renklerinin ne olacağına ilişkin resmi makamdan açıklama geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, hem Adanaspor hem de Adana Demirspor ekiplerinin maçlarına ev sahipliği yapacak yeni stadyumun koltuk renklerinin turuncu beyaz ve mavi lacivert olacağını duyurdu. İki takımın da isteklerinin karşılıksız bırakılmaması, spor dünyasının dostluğunun en güzel göstergesi oldu.

Uzun bir süredir yapımına devam edilen Yeni Adana Stadı, gelecek sezon için artık kullanıma hazır hale getirilecek. Sahada artık son çalışmalar ve rötuşlar yapılırken, tribün koltuklarının ne olacağı ise merak konusu olmuştu.

İki Takımın Renklerinden Oluşacak

Adana temsilcisi olan Adanaspor ve Adana Demirspor Kulüpleri tarafından mücadelelerde ev sahipliği yapacak olan stadın koltuk renklerinin ne olacağına ilişkin soru işaretleri ise devam ediyordu. İki takımın taraftarlarının da rahatsız olmaması adına ise milli takım renkleri olan kırmızı beyazın tercih edilmesi hususunda anlaşmaya varılmıştı. Fakat Spor ve Gençlik Bakanı bu süreçte devreye girdi ve iki kulübün taraftarlarının da gönlünün olması adına harekete geçti.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda ise Adanalı sporseverlerin mutluluğunun kendileri için önemli olduğunu ifade ettiğini hatırlattı. Ve Yeni Adana Stadı koltuk renklerinin, iki kulübün renkleri turuncu beyaz ve mavi lacivert olacağını bildirdi.

Güncel Yazılar