At Yarışlarına İlişkin Serdar Adalı’dan Açıklama Geldi

Serdar Adalı

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada çeşitli aksamaların yaşanmasına neden oldu. Tüm liglerin süresiz olarak askıya alındığı süreçte, spor müsabakaları da ertelemeye maruz kaldı. Konuya ilişkin açıklama ise Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdar Adalı ile geldi. Atçılık sektörünün karşı karşıya kaldığı erteleme durumuna ilişkin konuşan Adalı, sürece ilişkin Sağlık Bakanlığı ile görüşüldüğünü ifade etti.

Yeni tip koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen spor organizasyonları arasında, at yarışları da yer alıyor. Pek çok sektörü olumsuz etkileyen durumlar, Türkiye Jokey Kulübü’nü de etkiledi. Sürece ilişkin açıklama ise Serdar Adalı ile geldi.

Durumdan olumsuz etkilenen atçılık sektörüne ilişkin konuşan Adalı, konuya dair Sağlık Bakanlığı ile görüşüldüğünü ifade etti.

Açıklama yapan Serdar Adalı, enerjilerini, harcamış oldukları tüm vakti yarışları başlatmak adına harcadıklarını söyledi. Fakat herkesin de bir zaman sorduğunu söyleyen Adalı, bütün çabalarının yarışları 1 Mayıs itibariyle başlatmak olduğunu söyledi.

Proje Gönderildi

Yarışların 1 Mayıs itibariyle başlaması ile, toparlanmanın da çabuk olacağını söyleyerek, alınacak kararı da büyüklerin vereceğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı ile görüştüklerini ve kendilerinin olumlu döndüklerini de belirterek, her hipodrom için 5’er bin kit alma, tüm hipodromları taramadan geçirme, yarışların başladığı zamanda hipodromu dış dünya ile kapatma fikrinden de bahsetti. Herkesin içeride kaldığı ve dışarıda kalanın da içeri giremediği projeyi de bakanlığa gönderdiklerini söyledi.