Adanaspor’da Teknik Direktör Eyüp Arın Önemli Açıklamalarda Bulundu

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Adanaspor’da istenilen performans bir türlü sahaya yansıtılamıyor. Ligin 22. Haftasında içeride Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşılaşan ancak maçtan 0-0’lık beraberlikle ayrılan turuncu-beyazlı ekip bir türlü düşme hattından kurtulamıyor. Adanaspor Teknik Direktörü Eyüp Arın, net pozisyonları değerlendirememenin üzüntüsü içerisinde olduklarını kaydetti.

TFF 1. Lig’de oynanan 22 karşılaşma itibariyle sadece 18 puan toplayan ve düşme hattından bir türlü kurtulamayan Adanaspor’da içeride alınan BB Erzurumspor beraberliği teknik heyeti ve taraftarları memnun etmedi. Seri galibiyetler alarak üst sıralara çıkmanın planlarını yapan Turuncu-Beyazlı takımda Teknik Direktör Eyüp Arın önemli açıklamalarda bulundu. Eyüp Arın, Erzurumspor beraberliği hakkında “Maçın son dakikalarda bu kadar net pozisyonlar yakalayıp değerlendirememenin üzüntüsü içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

“Her Puan Bizim İçin Önemli”

Adanaspor teknik direktörü Eyüp Arın ligdeki konumları ve takımın durumuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Özellikle TFF 1. Lig’de bulundukları konumun pek de iyi olmadığına değinen Arın, bu ateş hattından çıkmak için büyük çaba sarf ettiklerini paylaştı. Deneyimli teknik adam, “Dönüşü olmayan maçlar oynuyoruz. Artık her puan altın sayılır. Şu aşamada puandan çok puanlara ihtiyacımızın olduğu müsabakalar oynama devresine girdik. Tabi toparlanmak istiyoruz, camiamızı sevindirmek istiyoruz. Birçok şeyi bir arada yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“Erzurum Maçında İstediğimizi Alamadık”

TFF 1. Lig’in 22. Haftasında sahasında BB Erzurumspor ile karşılaşan ve maçtan 0-0’lık skorla ayrılan Akdeniz ekibinde teknik direktör Eyüp Arın maçla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Özellikle Erzurumspor’un karşılaşmanın başlarında öne geçme fırsatı yakaladığını belirten Arın, sonrasında dengeyi kurduklarını lakin buldukları pozisyonları değerlendiremediklerini belirtti.

İkinci devrede oyunun adete bir “git-gel” haline döndüğünü paylaşan Eyüp Arın, son 15 dakikada 3 puan ararken ne yazık ki 1 puana razı geldiklerini sözlerine ekledi.

Bilindiği üzere Adanaspor, TFF 1. Lig’in 23. Haftasında deplasmanda Ege temsilcisi Altay’a konuk olacak. Adanaspor bu maçı kazanarak dipten kurtulmayı, Altay ise karşılaşmadan 3 puanla ayrılarak play-off şansını sürdürmek istiyor.