Adanaspor Yönetim Kurulu Koltuk Renklerini Açıkladı

Adanaspor

TFF 1. Lig ekibi Adanaspor Yönetim Kurulu, yeni yapılacak stadın koltuk renklerine ilişkin açıklama yaptı. Yeni stadın koltuk renklerinin ne olacağı düşünülürken, Adana Demirspor ile beraber bir karar alındığı ifade edildi.

TFF 1. Lig ekipleri olan Adanaspor ve Adana Demirspor Kulüpleri yeni sezon için yeni stat heyecanı yaşayacak. Fakat iki kulübün de ortak kullanacağı sahanın tribün koltuklarının ne olacağı da büyük bir merak konusu olmuştu. Konuya ilişkin merak edilen açıklama ise Adanaspor Yönetim Kurulu’ndan geldi.

Adana Demirspor ekibi ile ortak olarak stattaki koltukların kırmızı beyaz renkte olduğuna karar verildiği bildirildi.

Turuncu beyazlı kulübün bu konuya ilişkin büyük bir tartışma yaşanması ile ilgili yapmış olduğu açıklama da kafalardaki soru işaretlerini kaldırmayı başardı.

Herkes Tek Yürek Olacak

Yapılan açıklamada, şehrin 2 güzide kulübü olan Adanaspor ve Adana Demirspor kulüplerinin, bu anlamda görüştüğü ifade edildi. Öte yandan 2 kulübün de ileride oynanacak maçlarda herhangi bir sınırlama söz konusu olmayacak. Ve taraftarına bir arada maç izleme düşüncesine de destek olunması bakımında kırmızı beyaza karar verilerek Milli Takım renkleri kullanılacak.

Bu bakımdan kulüp renkleri ayrı olsa da milli takım ruhunun ve ay yıldızlı bayrağın renklerinin kullanılma tercihi, taraftarı da memnun etmiş oldu.