Adana’da 16 Okula Spor Sahası Yapıldı

Adana

Adana Valiliği gençlerin daha rahat spor yapabilmesi için 16 okula spor sahası yapım işlemini tamamladı. Yüreğir, Sarıçam, Seyhan ve Çukurova ilçelerindeki okullara yapılan sahalarla, çocuklar ve gençler artık okullarında spor yapabilecekler. Koronavirüs pandemisinin son bulduğu dönemde, eğitim öğretim hayatının tekrar başlamasıyla spor salonları da resmi faaliyetini gerçekleştirmiş olacak.

Yüreğir, Sarıçam, Seyhan ve Çukurova ilçelerinde yer alan toplam 16 okula Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafınca spor sahası yapıldı. Yapımı tamamlanan sahalar, koronavirüs pandemisinin ardından okullarda öğrenciler ile resmi faaliyetini de gerçekleştirmiş olacak.

Vail Demirtaş daha sağlıklı ve sportif gençlerin yetiştirilmesinin amaç edinildiği projeye ilişkin de açıklama yaptı. Projeye ilişkin konuşmasında Adana’nın eğitim kalitesini, sahip olduğu yerden çok daha yukarılara taşıma amacının güdüldüğünü belirtti.

Pandemi Ardından Kullanılabilecek

Adana için daha iyi ve kaliteli bir eğitimin amaç edinildiği projede, şehirdeki 16 okulu spor sahasına kavuşturmanın da önemli bir çalışma olduğunu belirtti. Ayrıca, çocukların ve gençlerin okullardaki eğitim sürecinde sportif faaliyetlerinin de gerçekleştirilmesini istediklerini vurguladı. Ve Kovid-19 salgını nedeniyle de okullara bir süre ara verildiğini hatırlattı.

Bu projeye de bu sebeple destek verdiklerine dikkat çeken Demirtaş, pandeminin ardından öğrencilerin spor sahalarını istedikleri gibi kullanabileceklerini ekledi.

Güncel Yazılar