Adana League Of Legends Turnuvası’na Ev Sahipliği Yapacak

Adana

Adana ev sahipliği yapmış olduğu spor faaliyetleri ile ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Türkiye (TESFED) Adana İl Temsilciliği ve Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü da bir faaliyete daha imza atmış olacak.

Türkiye E-Spor Federasyonu (TESFED) Adana İl Temsilciliği ile Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün faaliyet programı da 19 Mayıs’ta başlıyor.

Adana’nın ev sahipliği yapacağı faaliyet programının da içerisinde bulunduğu E-Spor League Of Legends Turnuvası 19 Mayıs itibariyle başlamış olacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan TESFED İl Temsilcisi Yusuf Genç, bölgede ilk kez E-Spor Turnuvası düzenlemenin vermiş olduğu mutluluğu yaşadıklarını belirtti. Diğer bir açıklama ise Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak da, bu sene 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın evlerde kalarak kutlanacağını ifade etti.

19 Mayıs Evlerde Kutlanacak

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, beraberinde spor faaliyetlerini de durma noktasına getirmişti. Abdulkadir Ataşbak da bu konuya değinerek, evlerde daha coşkulu bir 19 Mayıs kutlanacağını söyledi.

Sporcuların da bu dönemde evlerde yapmış olduğu Karate Kata, Tekvando Poomse, Satranç, Okçuluk ve Dart gibi spor faaliyetlerini kaydederek çeşitli yarışmalara katılabileceğini belirtti. Ataşbak, E-Spor Turnuvası’nda böylelikle ödüllerin de alınabileceğinin altını çizdi.

Güncel Yazılar